foto in de kijker

Rode Neuzendag kleuter

Rode Neuzendag lager

Personeel

Heeft jouw peuter nog nood aan een middagdutje?
Dan kan hij of zij mee met de opvangmoekes naar het slaapklasje.
Klik voor meer info
.

Voor meer info over inschrijven op onze school:

Klik hier.

Niet te vergeten: woensdag = fruitdag!

13 januari - 17 januari

Weekoverzicht: 

TERUGBLIK

Voor de kerstvakantie was er ons kerstfeest in de kleuterafdeling als sfeervolle afsluiter van het eerste trimester. De kleuters zorgden er samen met de leerkrachten voor kerstmuziek en een geslaagd kerstverhaal in een sfeervol decor. 

 

Vorige week was er sportweek voor de vijfdeklassers.  Het werd een week vol sport en spel.  De sportieve prestaties werden er afgewisseld met lessen die eveneens aan het thema ‘sport en spel’ werden aangepast. Zo ontstond een gezond evenwicht tussen leren en sporten.

Ook thema’s als fair-play, zich correct gedragen bij winst of verlies, respect voor de ander kwamen hierbij aan bod.  Proficiat vijfdeklassers.

 

MEDEDELING

 

Sporten voor jonge kinderen : ‘Multimove’ zie ook www.multimove.be

Kinderen van het 1ste , 2de en 3de leerjaar kunnen zich inschrijven voor Multimove dat maandag 13 januari van start gaat in de sportzaal van onze school van 16.40u tot 17.40u en dit iedere maandag t.e.m. 23 maart ’20.

Wees er snel bij en schrijf je nu in op www.lichtervelde.be/multimove

Kostprijs 20€ te betalen bij de eerste les. 

Inschrijven en info betreffende de kleuteracademie voor 2de en 3de kleuter (20€ voor 10 weken op woensdagnamiddagen van 15 jan. t.e.m. 25 maart ) en sportacademie voor 4de, 5de en 6de leerjaar in de gemeentelijke sporthal (20€ voor 10 weken op dinsdagavond van 14 jan. t.e.m. 24 maart) via www.lichtervelde.be/kleuteracademie en www.lichtervelde.be/sportacademie

 

Lichtervelde Lieft!

Van 14 januari tot en met 14 februari organiseert de gemeente, samen met het Lichtervelds Economisch Forum, al voor de 5de keer de actie Lichtervelde Lieft. Net zoals de voorgaande jaren mogen de leerlingen hun creativiteit opnieuw de vrije loop laten gaan en mogen ze dus een tekening maken rond het thema ‘Valentijn’.

De tekeningen werden vandaag met de leerlingen meegegeven naar huis en kunnen ten laatste dinsdag 4 februari terug ingediend worden bij de klasjuf of op het secretariaat van de school.  In de gang van het secretariaat staat ook een ton waar de tekeningen kunnen gedeponeerd worden.

 

AGENDA

Theaterdagen voor de scholen van Lichtervelde in OC De Schouw.

Maandag 13 januari

12.20u  Vergadering voor de leden van ons leerlingenparlement o.l.v. juf Myriam, juf Katrien en juf Nele in de polyvalente klas.

Om 14u theatervoorstelling in OC De Schouw voor onze 3de, 4de, 5de en 6de leerjaren. Voorstelling ‘Miesjel unplugged ‘ door ‘Cultuurkapel De Schaduw’.  Voorstelling over personen die troost zoeken in een digitale wereld… door regisseur Jozefien Mombaerts

Zwemmen voor de eerste leerjaren in de namiddag.

Zwemmen voor 3de en 5de leerjaren vervalt wegens theatervoorstelling!

 

Dinsdag 14 januari

In de voormiddag bezoek aan de bib voor de vierde-, zesde- en tweedeklassers.

In de voormiddag voorstelling 1 van ‘Karel’s groot avontuur’ door ‘Studio Gekko’ in OC De Schouw voor peuters en 1ste kleuters.  Daarna voorstelling 2 voor de 2de en 3de kleuters.  In de namiddag voorstelling naar het boek van ‘Jack de ruimteridder’ van Martine Glaser i.s.m. Clavis uitgeverij voor het 1ste en 2de leerjaar.

20u  Vergadering voor het dagelijks bestuur van onze ouderraad in de leraarskamer.

 

Woensdag 15 januari

Vanaf 8.30u tot 9.20u openklasmoment voor ouders waarvan hun peuter ingeschreven is op onze school en op de eerstvolgende instapdag namelijk maandag 3 febr. 2020 naar school komen.

U kan ook steeds een afspraak maken om op een ander moment de school te bezoeken indien deze datum u niet past. Tel. : 051 / 72 62 21 of tvlot@sint-rembert.be

 

Donderdag 16 januari

13.10u  Maandopening voor onze lagere afdeling in de turnzaal.  Spilfiguren Marja en Dannie stellen er het nieuwe maandthema ‘een taak uitvoeren’ voor.

In de namiddag komt het CLB op school om de vaccinaties (bof, rode hond, mazelen) te geven aan de vijfdeklassers.

 

Vrijdag 17 januari

Klasviering voor ons 2de leerjaar in de kerk te Lichtervelde.

 

VOORUITBLIK

PROJECTWEEK VOEDING ‘AAN TAFEL’.

Vanaf maandag 20 januari is er de ‘Week van de gezonde voeding’ op school met op woensdag 22 januari een ‘gezond ontbijt’ aangeboden door onze ouderraad ‘De Koepel’ in de M-zaal en de Vlotzaal waarvoor alvast onze dank. Tussen 7.15u en 8.30u leerlingen lagere afdeling en vanaf 8.30u zijn onze kleutertjes aan de beurt.

In alle klassen wordt rond gezonde voeding en eetgewoonten gewerkt via het project ‘Aan Tafel’. 

Vrijdag 24 januari klasviering voor de 3des in de kerk van Lichtervelde.

Van maandag 27 jan. tot en met vrijdag 31 jan. is er sportweek voor onze vierdes.

Donderdag 30 januari is er ‘Gedichtendag’ in onze kleuterafdeling.

Dit schooljaar verzorgt het CLB één infoavond voor ouders van leerlingen 6e leerjaar m.b.t. de overstap naar het Secundair Onderwijs.  Deze gaat door op: maandagavond 3 februari ‘20 om 19.30u in CC De Brouckère te Torhout.  Inschrijven zal kunnen vanaf 6 januari ’20.  Meer info volgt op 6 jan. via mail met flyer CLB.

Zaterdag 03 februari vanaf 17u is er ons jaarlijks ‘Rembertfeest’ te Torhout.

Woensdag 5 februari ‘inleefdag’ voor onze zesdeklassers n.a.v. de keuze naar het middelbaar onderwijs. Er wordt een bezoek gebracht aan de Middenschool Lichtervelde waarbij de nodige info verschaft wordt aan de leerlingen.

Vrijdagnamiddag 21 februari is er bij droog weer onze jaarlijkse ‘Carnavalstoet’.

Ma. 17 februari ‘inleefdag’ voor klas 6B en woe. 19 febr. voor klas 6A n.a.v. de keuze naar het middelbaar onderwijs. Er wordt een bezoek gebracht aan het VTI Torhout (vrij technisch instituut) waarbij de nodige info verschaft wordt aan de leerlingen.

Woensdag 19 februari om 20u vergadering voor onze ‘schoolraad’ in het leraarslokaal.

Woensdagnamiddag 19 februarioudercontacten’ voor onze ‘eerste leerjaren’.

Krokusvakantie vanaf zaterdag 22 februari t.e.m. zondag 1 maart 2020.

Vrijdagavond 6 maart ’20 vanaf 18u is er onze eerste Spaghetti- en spelletjesavond op school ten voordele van de kinderen.

 

Facultatieve vrije dagen 2019-2020

maandag 4 mei 2020 en dinsdag 2 juni 2020

 

OPENKLASMOMENT VOOR OUDERS waarvan hun peuter/kleuter INGESCHREVEN IS OP ONZE SCHOOL en OP DE EERSTVOLGENDE INSTAPDAG naar school komen in 2019-2020

Woensdag

15 januari ‘20

8.30u-9.20u

Instapdag 3 febr.’20

Woensdag

19 februari ‘20

8.30u-9.20u

Instapdag 2 ma. ’20 na krokusvak.

Woensdag

25 maart ‘20

8.30u-9.20u

Instapdag 20 apr. ’20 na paasvak.

Woensdag

13 mei ‘20

8.30u-9.20u

Instapdag 25 mei ’20 na OLHHV

Woensdag

24 juni ‘20

8.30u-9.20u

Instapdag 1 sept. ’20 na grote vak.

Alle nieuwe ouders met hun peuter of kleuter alvast van harte welkom! Lukken deze data niet dan kan u steeds een afspraak maken om op een ander moment de school te bezoeken. Tel. : 051/72 62 21 of tvlot@sint-rembert.be  Tijdens dit klasmoment krijgt u de kans om uitgebreid met de juf te praten terwijl uw peuter rustig zijn klasje kan verkennen.

 

Data Vormsel en Eerste Communie 2020 te Lichtervelde

Eerste Communie 2020

Zondag 17 mei 2020 om 11u

Vormsel 2020

Zondag 26 april 2020 om 10u

 

Data Vormsel en Eerste Communie 2021 te Lichtervelde

Eerste Communie 2021

Zondag 9 mei 2021

Vormsel 2021

Zondag 25 april 2021